JaTuTeraz – Gabinet Psychologiczny Legionowo

Aleksandra Garbacz-Romańska

Energia i czakry

Praktykę prowadzę w urokliwym, zacisznym i pełnym zieleni miejscu
Dąbrowie Chotomowskiej, 15 km od Warszawy, nieopodal Legionowa
energia i czakry
Dzięki synchronizacji czakr ja ruszyłam do przodu, wierzę, ze to może pomóc i Tobie. Energia z nich płynąca jest udowodniona psychologicznie. Zablokowone, rozlegulowane powodują różnego typu dolegliwości – od emocjonalnych po somatyczne.

Czakra podstawy

(korzenia) żywioł – zimia – symbolizuje – pierwszy poziom świadomości, jest fundamentem do wzrastania wszystkich pozostałych czakr. Kiedy ta energia jest zablokowana, automatycznie blokuje się energia we wszystkich innych czakrach. Przy chorujących korzeniach żadna roślina nie ma szans dobrze się rozwijać. Powstaje od poczęcia do 3-6 miesiąca życia. Jeśli czakra jest zablokowana lub nie zsynchronizowana czujemy obciążenie emocjonalne związane z poczuciem bezpieczeństwa.

Pytanie : Czego potrzebuję?

Czakra krzyżowa 

(sakralna) – żywioł – woda, ruch – symbolizuje – drugi poziom świadomości Okres rozwoju tej czakry przypada od 6 miesiąca życia do 2 lat. Kiedy ta energia jest zablokowana powstaje konflikt emocjonalny – poczucie winy ws. poczucie przyjemności, nadmierna emocjonalnośc / oziębłość emocjonalna, brak umiejętności wyznaczania granic/surowość dla siebie i innych, poddanie się seksualne, emocjonalne, zaborcze przywiązanie do innych, uzależnienie od

Pytanie : Czego teraz chcę? Jak często myślę muszę?

Czakra splotu słonecznego

żywioł ogień, okres rozwoju od 18 miesiąca życia do 3,5 lat. Kiedy energia tej czakry jest zablokowana nie mamy poczucia sprawczości, kierujemy się tym, co musimy, a nie świadomie chcemy. Nie wierzymy w siebie lub przejawiamy dominację, arogancję, nadmierne kontrolowanie.

Czakra serca

żywioł powietrze, zieleń – okres rozwoju od 3.5 lat do 7 roku życia. Ta czakra jest źródłem odwagi, wiary, rodziny, miłości i wspólnoty. Zablokowana powoduje uzależnienia się od innych, potrzebę akceptacji lub nazbyt aktywne życie towarzyskie, ofiarowanie się macierzyństwu, słabe wyznaczanie granic, samo krytykę, lęk przed intymnością, izolację, ucieczkę w pracę lub uzależnienia.

Czakra gardła

żywioł dźwięk Okres rozwoju od 7-12 roku życia Lęk przed mówieniem/ słowotok, nieumiejętność słuchania, jąkanie, narzucanie swojego zdania innym, mówienie nie prawdy, sekrety, mówienie cicho i niewyraźnie.

Mówić i być słyszanym. Słyszeć i rozumieć.

Czakra trzeciego oka 

żywioł – światło, blask, cyfra osiem. Odpowiada za intuicję. Okres rozwoju od 12 roku życia, rozwija się przez całe życie. Zablokowana powoduje nadmierne skupianie się na wyglądzie, nieumiejętność odróżnienia tego co jest iluzją od prawdy. Magiczne myślenie. Słaba pamięć, problemy z widzeniem, wypieranie, nie dostrzeganie schematów. Cynizm i sceptycyzm do tego, co poza naukowe.

Pytanie: Jak ma wyglądać moja przyszłość?

Czakra korony

symbol świadomość, cisza – kolor biel lub fiolet – Okres rozwoju – całe życie Wiedza o samym sobie, mądrość, doświadczanie jedności ze światem.