JaTuTeraz – Gabinet Psychologiczny Legionowo

Aleksandra Garbacz-Romańska

Indywidualne Sesje z Psychologiem

Terapia indywidualna opiera się na zaufaniu i calkowitej szczerości. Szczególnie ważne i kluczowe jest tzw. tu i teraz – czyli relacja pacjenta i terapeuty.

Sesje indywidualne

Dysponuję kuferkiem z narzędziami, lecz to Ty decydujesz którego z nich użyjesz i w jakim czasie. Moim zadaniem nie jest sprawdzanie Twoich zadań domowych, (a tak, będą !), bo to Ty wybierasz, badasz, decydujesz. Moją rolą jest Cię zachęcać, ale nie kazać, nakazać czy rozkazać.

Terapia nie jest cudowną pigułką przynoszącą natychmiastowe uczucie ulgi. Droga do tego uczucia wymaga trochę czasu, Twojej pracy i zaangażowania w proces. Najwięcej wydarza się poza gabinetem i to jest Twoja główna terapia, bo sama teoria na nie wiele się przyda.
To tak, jakby chcieć nauczyć kogoś pływania opowiadając mu jak to się robi – to może się nie udać – ponieważ aby nauczyć się pływać musimy wejść do wody. I możliwe, że naleje się nam woda do oczu, ust i uszu, może nawet dotkniemy dna i najpewniej się zmęczymy. Może nawet będzie trzeba kilkadziesiąt razy powtórzyć ten sam kawałek.

Zastanawiasz się jeszcze czy warto?


Ok, to kiedy zaczynamy?

Do mojego gabinetu pacjentów sprowadzają najczęściej trudności emocjonalne, relacyjne oraz niska samoocena. Przebyte traumy w przeszłości, czyli te zdarzenia z kiedyś, które wpływają na Twoje dziś. W moim gabinecie nie etykietuje się ludzi ( DDA, DDD, AA itp.).