JaTuTeraz – Gabinet Psychologiczny Legionowo

Aleksandra Garbacz-Romańska

Sesje Grupowe z psychoterapeutą

Prowadzenie grup to jedna z moich ulubionych form terapeutycznych. Zauważam wiele korzyści wynikających z kontaktu z grupą, relacji pomiędzy jej uczestnikami. W terapii mogą nam bardzo pomóc inne osoby – ich podobne lub odmienne doświadczenia.

Terapia grupowa

Iluzją jest przekonanie, że terapia grupowa jest mniej skuteczna niż indywidualna.

Na sesje grupowe sprowadzają moich pacjentów najczęściej samotność i cierpienie spowodowane nieumiejętnością nawiązywania bliskich relacji z innymi. Potrzeba poczucia przynależności, bycia częścią większej całości. Grupa z złożenia jest miejscem, gdzie uczymy się być w relacjach, aby móc przenieść tę umiejętność do swojego codziennego życia. Aby podobne, bliskie i karmiące relacje najpierw stworzyć, a potem je pielęgnować i czerpać z nich radość.

Niektóre cele spotkań grupowych:

Grupa półotwarta

Oznacza to, że grupa nie ma stałego składu osobowego (będą mogły do niej dołączyć nowe osoby), ani ustalonego terminu zakończenia. Odbywa się w trybie jednego, dwugodzinnego spotkania raz w tygodniu.

Grupa zamknięta

Jest to grupa terapeutyczna, ze stałym składem osobowym (nie będą mogły do niej dołączać nowe osoby w trakcie trwania). Każdy uczestnik przed rozpoczęciem terapii grupowej ustala cele, nad którymi chciałby pracować.

Uczestnictwo w sesjach grupowych to decyzja o rozpoczęciu procesu dawania i otrzymywania. To decyzja o pracy na rzecz pożądanych zmian w Twoim życiu.
Cieszę się bardzo, że będę mogła Ci towarzyszyć w tej drodze (bo droga jest najfajniejsza).